Országos Meseíró Pályázatot hirdet a Tisza-tó egyetlen villalakó mackójának, Borka Mackónak kalandjairól a Villa Borka **** és a Gyere a Tisza-tóra blog. A pályázat célja, hogy a Tisza-tó csodás látnivalóit megismertesse a legfiatalabb korosztállyal és ezen keresztül a nekik mesélő szülőkkel, nagyszülőkkel.
Ha szeretsz mesélni, és szívesen megosztod velünk írásod, akkor itt a lehetőség, hogy történeted életre keljen! A pályázatra olyan meséket várunk, amelyek a természet szeretetéről, a barátságról, segítőkészségről és az elfogadásról szólnak – mindezt a csodálatos Tisza-tó világába helyezve.
Pályázati feltételek:
- A mese főszereplője Borka Mackó legyen, és a történet a Tisza-tó környékén játszódjon.
- A mese közvetítsen pozitív értékeket, például barátság, összefogás, természetvédelem.
Formai követelmények:
- A mese terjedelme maximum 6.000 karakter lehet szóközökkel (Times New Roman betűtípus, 12-es méret, 1.5 sorköz, sorkizárt, normál margóméret)
- Minden pályázó egy olyan írással pályázhat, amely azelőtt semmilyen felületen (Internet vagy nyomtatott forma) nem jelent meg
Beküldés:
- Kizárólag e-mailben, csatolt word dokumentumban az info@villaborka.hu e-mail címre.
- A dokumentum végére, kérjük írják rá a pályázó nevét, életkorát, lakcímét, e-mail címét, telefonszámát
Beküldési határidő: 2025.03.01. éjfél
A zsűribe már elfogadta a felkérést Petrik Ida, MSVK alapítója és vezetője, a Vidéki Élet magazin tulajdonosa, Pálfi Éva brandstylist iparművész, női marketing szakértő, a Valódi Nők rádióműsor CEO-ja, aki kitalálta és megalkotta Borka Mackót, Galó Anita az„Alföld Szíve” Térségi Turisztikai Egyesület elnöke és a Tisza-tavi Turisztikai Kerekasztal titkára, Tomkó Bori, a Carrie Magazin tulajdonosa, főszerkesztője, valamint Fábián Krisztina, többszörös díjnyertes író és abádszalóki családsegítő szakember – és jómagam, Lázár Tünde.
Már most érkeznek a mesék, melyeket nagy örömmel fogadunk és olvasunk, de mutatjuk a szempontokat, a zsűri ezek alapján értékeli a beérkezett meséket, hogy kiválaszthassa a legjobbakat:
-
Tartalmi és erkölcsi értékek – A történet közvetít-e pozitív üzenetet, mint például a barátság, az elfogadás, a segítőkészség vagy a természet szeretete? Tanulságos és inspiráló-e a mese?
-
Kreativitás és eredetiség – Mennyire egyedi és izgalmas a történet? Kiemelkedik-e a többi közül új szemléletével, különleges cselekményével vagy egyedi karaktereivel?
-
Nyelvezet és stílus – A mese olvasmányos, gördülékeny és érthető-e a célközönség (gyermekek és felnőttek) számára? Mennyire gazdag és igényes a szókincshasználata?
-
Borka Mackó és a Tisza-tó hiteles megjelenítése – Mennyire sikerült a szerzőnek beillesztenie a történetbe Borka Mackót mint főhőst, és mennyire érződik benne a Tisza-tó varázslatos világa?
-
Szerkesztettség és mesélhetőség – A történet jól strukturált-e, vannak-e benne jellegzetes mesei elemek? Könnyen követhető-e, és mennyire élvezhető felolvasva vagy önállóan olvasva?
+Különleges pluszpont – Olyan extra értékek, mint például humor, megható vagy mélyebb érzelmi hatás, amely a mesét igazán emlékezetessé teszi.
Ezek alapján a zsűri a legkiválóbb meséket fogja kiválasztani a megjelenő mesekönyvhöz.
Díjazás:
- A zsűri által kiválasztott három alkotás részesül díjazásban, nyereményük értékes Tisza-tavi ajándékcsomagok összesen 300.000 Ft értékben. A zsűri döntése alapján további díjak is kiosztásra kerülhetnek.
- A legkiemelkedőbb történetekből egy mesekönyv készül (a szerző nevének feltüntetésével) Gyermeknapra, melyet az Igazgyöngy Alapítvány kis művészei illusztrálnak csodás képeikkel.
- A mesekönyvbe került írások alkotói 1 tiszteletpéldányt kapnak a könyvből
A meseíró pályázatnak van egy még nagyobb küldetése: Gyermeknapra szeretnénk egy mesekönyvet kiadni a legszebb történetekből, amelyet az L. Ritók Nóra vezette Igazgyöngy Alapítvány művészeti iskolás gyermekei illusztrálnak. Magánemberként, anyaként és volt pedagógusként is különösen fontos számomra az együttműködés, mert a mesekönyv eladásából származó bevétellel az alapítvány munkáját szeretném hosszú távon támogatni. Célom, hogy nem csupán egy egyszeri kampány keretében, hanem tartósan -hozzájárulva az általuk végzett csodálatos tevékenységhez- segíthessünk.
Eredményhirdetés:
A pályázat eredményéről a győztes pályázókat 2025. 03.30-ig írásban értesítjük. A pályázat ünnepélyes eredményhirdetése előreláthatólag 2025 május végén a Villa Borka fogadótermében lesz. A pontos időpontról és helyszínről minden érintettet e-mailben értesítünk.
Apróbetűs rész
A pályázat beküldésével a pályázó kijelenti, hogy a beküldött pályamű saját alkotása és a beküldéssel hozzájárul műve bármilyen formában történő, külön ellenszolgáltatás nélküli, későbbi nyilvánosságra hozásához. A pályázatra történő jelentkezéssel a pályázó a megküldött pályaművére vonatkozóan a Szervezők számára ellentételezés nélkül, ingyenesen földrajzi és időbeli korlátozástól mentes, kizárólagos felhasználási jogot enged, melyet Szervező – a pályázó előzetes megkérdezése nélkül, hozzájárulásának hiányában is – jogosult harmadik személyek részére átruházni.
További információ az info@villaborka.hu e-mail címen vagy a 06 30 3889361
Meséddel nemcsak Borka Mackó történetét színesítheted, hanem hozzájárulsz ahhoz, hogy a Tisza-tó csodálatos világát még több gyermek és felnőtt megismerje, megszeresse.
Szeretettel várunk minden pályaművet!
Kezdetnek ismerjétek meg annak történetét, hogyan lett Borka a Tisza-tó egyetlen villalakó mackója:
Gyere a Tisza-tóra,
fedezd fel Borka Mackó kedvenc helyeit!
Megtisztelsz, ha tetszett és megosztod vagy elküldöd ismerőseidnek. Sok munkám van benne... Nekem is fontos, hogy tudjam, tetszett-e neked.
További szépségekért, érdekességekért pedig csatlakozz a facebook oldalamhoz!